آموزش زبان روسی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آموزش زبان روسی

گرامر زبان روسی

درس های طبقه بندی شده گرامر روسی

تلفظ زبان روسی

درس های آموزشی واگویی و تلفظ روسی

لغت دانی زبان روسی

درس های واژه آموزی روسی

خواندن

متون ساده تا پیچیده روسی برای تمرین خواندن و شنیدن

در مورد زبان روسی

زبان روسی (ру́сский язы́к) یکی از زبان های اسلاوی و زبان رسمی کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و برخی از کشوهای کوچکتر بلوک شرق است. این زبان همچنین زبانی غیر رسمی ولی مورد استفاده در کشورهای اکراین، لاتیویا، استونی است. زبان روسی از نظر تاریخی به خانواده زبان های هندی اروپایی متعلق است و یکی از سه زبان باقی مانده از زبان های شرق اسلاوی است.

زبان روسی با 144 میلیون متکلم در اروپا بزرگترین زبان مادری اروپا از نظر جمعیت متکلمان به حساب می آید. زبان روسی همچنین از نظر تعداد افرادی که آن را به عنوان زبان مادری استفاده می کنند هشتمین زبان بزرگ دنیا به شمار می رود. این زبان همچنین یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. با توجه به اهمیت و نفوذ روسیه در جهان زبان روسی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

چطور از سایت برای یادگیری زبان روسی استفاده کنیم؟
  • در صورتی که تا به حال آشنایی با زبان روسی ندارید و هیچ چیز از آن نمی دارید می توانید از قسمت آموزش زبان روسی برای نوآموزان استفاده کنید.
  •  در صورتی که با زبان روسی آشنایی دارید و می خواهید توانایی های گرامری خود را تقویت کنید، قسمت گرامر زبان روسی کمک زیادی به شما خواهد کرد.
  • در صورتی که با زبان روسی آشنایی دارید یا تنها به برخی واژه ها و اصطلاحات کاربردی این زبان نیاز دارید به قسمت لغت دانی زبان روسی مراجه کنید.
  • قسمت تلفظ زبان روسی به شما کمک می کند در طول یادگیری جزئیات تلفظ در این زبان را یاد بگیرید و تسلط گفتاری و شنیداری بهتری بر این زبان داشته باشید.

در مورد بخش روسی برای نوآموزان

قسمت آموزش زبان روسی برای نوآموزان برای افرادی ساخته شده که می خواند زبان روسی را از صفر یادبگیرند. در این بخش درس هایی گام به گام برای شما آماده شده که به شما کمک می کند روسی را تا سطح مقدماتی یاد بگیرید. در طول زمان و با گسترش این بخش شما خواهید توانست روسی را تا سطح متوسط در این بخش دنبال کنید. توجه داشته باشید که اگر از قبل روسی آموخته اید این بخش احتمالا برای شما کند و ابتدایی به نظر می رسد.

در مورد بخش لغت دانی زبان روسی

قسمت لغت دانی زبان روسی شامل بخش های متفاوتی از مجموعه لغات است که با توجه به موضوعات متفاوت طبقه بندی شده اند. هر مجموعه از لغات شامل لیستی از لغات روسی است که به همراه تلفظ و معنای فارسی برای شما آماده شده است. در این مجموعه همچنین لیست هایی از اصطلاحاتی کاربردی زبان روسی به همراه لیست هایی از پرکاربردترین واژگان زبان روسی در اختیار شما قرار گرفته.

در مورد بخش گرامر زبان روسی

قسمت گرامر زبان روسی شامل درس هایی از گرامر و دستور زبان روسی است که با توجه به موضوعات و مباحث متفاوت طبقه بندی شده اند. در صورتی که آشنایی با زبان روسی ندارید این بخش احتمالا کمک زیادی به شما نمی کند چراکه مطالب این بخش با توجه به سختی و اهمیت طبقه بندی نشده اند و ممکن است اصول گرامری زبان روسی در ابتدا برای شما تا حدی پیچیده به نظر برسد. جدول موجود در بخش گرامر به شما در پیدا کردن مطالب مورد نیازتان کمک می کند.

در مورد بخش تلفظ زبان روسی

بخش تلفظ یک بخش تکمیلی است که به شما کمک می کند اطلاعات دقیق تری در مورد نحوه تلفظ هر یک از حروف زبان روسی به دست آورید. در این کنار این موضوع در این بخش می توانید به الفبای زبان روسی و نحوه عمومی تلفظ همه حروف هم دسترسی داشته باشید. بخش تلفظ برای کسانی مفید است که می خواهند در کنار افزایش اطلاعات گرامری و لغت دانی توانایی خود را در خواندن و شنیدن متون روسی افزایش دهند.