درس 4 – تلفظ اوملات ها Ä, Ö, Ü در زبان آلمانی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. آموزش زبان آلمانی
 4. chevron_right
 5. تلفظ در زبان آلمانی
 6. chevron_right
 7. درس 4 – تلفظ اوملات ها Ä, Ö, Ü در زبان آلمانی

برای بیشتر غیر آلمانی زبان ها تلفظ حروف اوملات گیج کننده ترین بخش تلفظ در زبان آلمانی به شمار می رود. در این درس سعی می کنیم بیشتر با نحوه تلفظ این حروف آشنا شویم.

صدای حرف ä

صدای حرف ä از دو حرف دیگر ساده تر است. این حرف صدایی شبیه به صدای کسره “اِ” است. این حرف به دو صورت اِ کوتاه و اِ بلند تلفظ می شود که در حروف فونتیک برای صدای کسره کوتاه حرف [ε] و برای صدای کسره بلند حرف [ε:] مورد استفاده قرار می گیرد.

به مثال های زیر توجه کنید:

Ähnlich

 

Ärger 

 

Sägen 

صدای حرف ö

این حرف معادل دقیقی در زبان فارسی ندارد. صدای آن چیزی تا حد زیادی مشابه صدای ضمه یا اُ ست اما دهان در زمان تلفظ آن گردتر می شود و بیشتر از قسمت جلویی دهان تلفظ می شود. برای آشنایی بیشتر با تفاوت صدای حرف ö با حرف o به مثال های زیر توجه کنید:

Öffentlich

 

Möbel 

 

Öl 

همین کلمات اگر با با حرف o نوشته می شدند صدای آنها به این صورت در می آمد: (این کلمات تنها برای مثال نوشته شده اند و معنای واقعی ندارند)

Offentlich

 

Mobel

 

Ol

صدای حرف ü

حرف ü نیز روندی تقریبا مشابه با ö دارد. این حرف مانند “او” تلفظ می شود اما در تلفظ آن دهان گردتر می شود و در عمق کمتری از دهان تلفظ می شود. برای آشنایی بیشتر با تفاوت صدای حرف ü با حرف u به مثال های زیر توجه کنید:

über

 

merkwürdig 

 

Lüge

همین کلمات اگر با با حرف u نوشته می شدند صدای آنها به این صورت در می آمد: (این کلمات تنها برای مثال نوشته شده اند و معنای واقعی ندارند)

uber

 

merkwurdig

 

Luge

۶ دیدگاه. نظر بدهید

 • سلام. برای من فایل صوتی رو باز نمیکنه

  پاسخ
 • خیلی ممنونم از زحمات شما.یه سوالی دارم.اینکه وقتی حروف اوملات در دو مدل او و اُ با حروف غیراز اوملات هیچ فرقی ندارند چرا در بعضی جاها از اوملات استفاده میشه.ینی در چه صورت باید اوملات استفاده کرد؟؟خیلی ممنون میشم اگر جواب بدین.تشکر.

  پاسخ
 • با سلام
  از مدیریت این سایت که زحمت میکشند با این روش بسیار عالی با زبان و گویش المانی اشنا و اموزش ببینیم کمال تشکر را دارم.خیلی تمایل دارم روزی المانی بتونم صبحت کنم فقط بخاطر مردمانش که سخت کوش و زحمت کش هستند.

  پاسخ
 • ِViel Danke

  پاسخ
 • تشکر

  پاسخ
 • danke

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.